iniekcje niskociśnieniowe

Iniekcje niskociśnieniowe np. Aquafin F (Schomburg)

  Właściwości: gotowy do użycia, działa hydrofobizująco, zawęża kapilarną strukturę muru,  przeciwdziała kapilarnemu podciąganiu wilgoci, bezrozpuszczalnikowy, dyfuzyjny, zbadany wg instrukcji WTA 4-4-04/D do stopnia przesiąknięcia muru wilgocią w 95%, ponad 40 lat doświadczenia praktycznego
  Zastosowanie: Przeznaczony do wykonywania przepony poziomej zgodnie z instrukcją WTA 4-4-04/D w przypadku ścian przesiąkniętych wilgocią. Połączenie substancji aktywnych zawartych w preparacie z wilgocią i rozpuszczonymi solami (zwężających kapilary/hydrofobizujących) likwiduje kapilarną chłonność materiałów budowlanych (mur/beton).

Metoda niskociśnieniowa szczególnie zalecana, gdy mur poddawany obróbce jest w dużym stopniu lub całkowicie przesiąknięty wilgocią. Otwory rozmieszcza się w zależności od rodzaju i stanu muru. Średnica otworów zależy od zastosowanej metody.  Odległość między osiami otworów wynosi zwykle 10?12,5 cm. Otwory wykonuje się w spoinie poziomo lub pod kątem do 45°. Głębokość otworów winna być ok. 5 cm mniejsza niż grubość muru. W przypadku zwartych murów z cegły o niskiej nasiąkliwości, jak również otworów poziomych, otwory należy rozmieścić w dwóch rzędach. Otwory należy wiercić w odstępach max. 20 cm z przesunięciem pomiędzy rzędami. Odstęp pomiędzy rzędami otworów powinien wynosić ? 8 cm. W przypadku murów z chłonnego kamienia naturalnego otwory należy wykonywać w kamieniach, a w przypadku murów niechłonnych z kamieni łupanych - w spoinach. W ścianach o grubości powyżej 60 cm oraz w narożnikach budynku zaleca się wykonanie siatki otworów obu stron, jeśli mamy dostęp.